Burzenin 2017 – spotkanie sympatyków telegrafii

Czas ostatnio nie sprzyjał sprawom radiowym. To prawda, nikt nie obiecywał, że życie będzie się składać z samych chwil na zabawę. Trudno, trzeba przyjąć, że jest jak jest. ;)

Niezawodny jednak Facebook, a w zasadzie znajomi na nim, mimochodem przypominają o falach eteru i o telegrafii. Przypomnieli mi również o zbliżającym się spotkaniu w Burzeninie, na którym swój „miting” zorganizowali także koledzy zakręceni, jak i ja, na puncie kropko-kreskowej mowy – telegrafii.

Udało się wynaleźć czas w sobotę 9go września i wybrać na kilka godzin do Burzenina, by posłuchać bardziej doświadczonych telegraficznie kolegów… Super doświadczenie, mnóstwo ciekawych informacji i „trików” do opanowania szybkiej telegrafii. SQ6JAN sprzedał ich cały worek!

Burzenin 2017 - spotkanie sympatyków telegrafii

Burzenin 2017 – spotkanie sympatyków telegrafii

Fajnie też było spotkać kolegów których – do tej pory – słyszałem tylko w głośniku.

Wróciła mi  ochota na ponowne ćwiczenia :)

Chłopaki z titawa.pl – organizatorzy mitingu – dbają zarówno na stronie WWW jak i profilu na facebooku – by było z kim trenować, robić to poprawnie i aby materiałów do nauki nie zabrakło. Zgromadzili spory zasób wiedzy na temat każdego etapu nauki telegrafii. Podpowiadają jak zacząć się uczyć i przebrnąć przez ten etap , który – nie ma co ukrywać – jest bardzo ważny i trudny. To wtedy najbardziej potrzeba wsparcia kolegów oraz wskazania przez nich tych nawyków, których trzeba KONIECZNIE unikać i tych, które od początku warto poprawnie wyrabiać.

Dzięki nim na na pasmach krótkofalarskich odbywają się intensywne i regularne spotkania radiowe. Częstotliwość 3565kHz jest aktywna co wieczór w tempach zróżnicowanych – od QRQ (bardzo, bardzo szybkiej telegrafii) do QRS (czyli prędkości zrozumiałej także dla początkujących maniaków telegrafii).

Zastanawiasz się czy warto się dołączyć? Masz obawy czy dasz radę? GWARANTUJE, że ekipa jest niesamowicie przyjazna dla każdego, kto wykazuje ochotę do nauki w miłej atmosferze. Na paśmie wystarczy zawołać „swoim tempem”, aby koledzy swoje szybkie tempo dostosowali do Twoich możliwości. Chętnie pomogą i doradzą!

 

 

Bookmark and Share

SQ7NUR, Michał Bieda

Krótkofalowiec od 2009, choć radiem zainteresowany od połowy lat 90-tych... Zafascynowany telegrafią ;)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *