Ciekawe strony krótkofalarskie

Postanowiłem stworzyć mały spis stron krótkofalarskich. Takich które chętnie i często odwiedzam. Nie jest to może pełny spis stron które przeglądam  – jest ich naprawdę całkiem sporo, ale to są te witryny które z jakichś powodów odwiedzam częściej niż inne.

  • forum internetowe SP7PKI – w zasadzie to subskrybuje RSS, bo na forum pojawia się >100 postów dziennie i trudno byłoby nie przegapić czegoś nowego. Można znaleźć opinie o sprzęcie, wideotesty, a przede wszystkim pomocną dłoń innych radioamatorów
  • QRZ.com – chyba największy callbook internetowy. Potężna baza danych zawierająca informacje o adresach krótkofalowców. Oczywiście tych, którzy tam swój znak zarejestrowali.
  • LCWO.net – Czyli LearnCWOnline – strona przygotowana dla osób szukających sposobu na naukę telegrafii. Małą zajawkę napisałem już kiedyś tu: Nauka telegrafii w przeglądarce internetowej
  • WebSDR.org – strona poświęcona odbiornikom SDR które są podłączone do internetu, co daje możliwość każdemu posłuchania pasma w lokalizacji danego odbiornika. Na stronie znajduje się lista takich odbiorników wraz z mapą pokazującą ich położenie. Świetna sprawa dla osób bez radiostacji – np osób zastanawiających się co to jest krótkofalarstwo….
  • http://gielda.qrz.pl/ – jedna z ciekawszych giełd krótkofalarski z dość sporą bazą aktualnych ogłoszeń. Warto zajrzeć jeśli planujemy coś kupić / sprzedać.
  • http://rigreference.com/ – strona na której możemy zapoznać się z opiniami o sprzęcie krótkofalarskim, mniej popularna od http://www.eham.net/reviews/, ale warto wiedzieć, że jest :) Każde dodatkowe źródło z pewnością przydaje się przy wyborze sprzętu na który wydajemy nasze oszczędności.

Na razie tyle. Z czasem planuje dodawać kolejne adresy do tej listy… Otwarty jestem także na propozycje waszych ulubionych stron które mógłbym tu umieścić :)

Bookmark and Share

SQ7NUR, Michał Bieda

Krótkofalowiec od 2009, choć radiem zainteresowany od połowy lat 90-tych... Zafascynowany telegrafią ;)

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *